1183 de câini fără stăpân au fost capturați pe parcursul anului 2016 de pe străzile municipiului și cazați în adăpostul de pe Canalul Plantelor. Numărul adopțiilor însă nu a fost la fel de mare, doar 478 dintre câinii aflați în adăpost găsindu-și un stăpân care să le ofere iubire în schimbul devoțiunii lor. În ceea ce privește eutanasierile, acestea au fost făcute doar în cazul câinilor bolnavi incurabil sau agresivi.
Ultima modificare: 10.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu