CEAI FIERBINTE PENTRU MUNCITORII DE LA DESZĂPEZIRE ȘI PENTRU TRECĂTORI

Având în vedere temperaturile extrem de scăzute cu care ne confruntăm și astăzi, sub avertizare meteorologică de COD PORTOCALIU (cu minime cuprinse între -29 şi -15 grade și maxime între -15 şi -10 grade), GSL împreună cu SVSU și cu sprijinul Cantinei de Ajutor Social s-au organizat pentru a împărți ceai fierbinte (peste 120 de litri).

Au beneficiat de ceai muncitorii de la deszăpezire, atât cei care lucrează pe utilaje, cât și cei care degajează zăpada cu lopata sau cu motofrezele, precum și trecătorii din diferite zone ale orașului.
Acțiunea va continua atunci când gerul extrem o va impune, pentru angajații care lucrează în aer liber fiind respectate prevederile legale de protecție în astfel de condiții.

Ultima modificare: 10.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MĂSURI PENTRU PROTEJAREA PERSOANELOR VULNERABILE, ÎN PERIOADA GERULUI