DE MAINE INCEPE INCARCAREA SI TRANSPORTUL ZAPEZII IN AFARA ORASULUI

În sedinta de lucru de astazi, de la Primaria Giurgiu, a fost stabilit ca începand de maine sa se treaca la încarcarea si transportul zapezii in afara orasului, avand in vedere cantitatile mari cazute in ultimele zile.

Activitatea se va desfasura in mod organizat, în echipe mixte, simultan, pe ambele parti ale soselei Bucuresti.

Pe de o parte se va actiona de la pasarelă pana pe str. Daciei cu 3 puncte de lucru: Clinica dr.Iacob, Acetilenei, Daciei si de cealalata parte vor fi 2 echipe: pe Tineretului (dinspre sos.Bucuresti catre 1 Decembrie 1918 si invers) si la Biserica Sf.Martiri Brâncoveni, urmand ca apoi sa se deplaseze spre Scoala 10, Ansamblul 420.
Vor fi angrenate multe utilaje, motiv pentru care soferii sunt rugati sa nu blocheze zonele unde sunt gramezi de zapada pentru a putea fi indepartate.

Ultima modificare: 11.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul BILANȚUL ANULUI 2016 LA ADĂPOSTUL MUNICIPAL DE CÂINI FĂRĂ STĂPÂN