A ÎNCEPUT ÎNCĂRCAREA ȘI TRANSPORTUL ZĂPEZII ÎN AFARA ORAȘULUI

Așa cum anunțam ieri, în această dimineață a început încărcarea și transportul zăpezii din municipiu, pentru îndepărtarea munților de zăpadă formați în urma ninsorilor abundente.

Operațiunea presupune zeci de utilaje și oameni, echipe mixte, distribuite de o parte și de alta a șoselei București (de la intarea în oraș spre centru), pe dreapta fiind responsabilitatea viceprimarului Ion Dragomir și pe stânga a viceprimarului Ionut Cioaca.

Pe dreapta se acționează de la pasarelă până pe strada Daciei, în 3 puncte de lucru: Clinica dr.Iacob, Acetilenei, Daciei – cu buldoexcavatoare, camioane și tractoare de cărat zapada, dar și cu muncitori la lopata și responsabili de echipa.
Și la aceasta activitate Politia Locala este prezentă, oprind temporar circulatia, acolo unde se impune, pe tronsoanele de lucru și avertizând șoferii să nu lase mașinile parcate în zona de intervenție.

Ultima modificare: 12.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul GIURGIU SERVICII LOCALE S.A. A ACȚIONAT LA ADĂPOSTUL PENTRU CÂINI FĂRĂ STĂPÂN