DESZĂPEZIRE ÎNGREUNATĂ DE MAȘINILE “UITATE” DE PROPRIETARI

Operațiunea de deszăpezire în oraș continuă în ritm susținut și în condiții meteorologice bune, cu zeci de utilaje și oameni, dar din păcate accesul este îngreunat de șoferi care nu sunt de găsit pentru mutarea mașinilor sau care nu și le-au deszăpezit de la prima ninsoare.

Primarul Nicolae Barbu a discutat cu cetățenii, comunicându-le faptul că este foarte important să fie facilitat accesul utilajelor pentru a ridica o cantitate cât mai mare de zăpadă și pentru a curăța până la bordură. De asemenea, edilul șef a stat de vorba și cu muncitorii de la GSL, în pauza de ceai, mulțumindu-le pentru efortul depus în ultimele zile.

Mâine se va continua pe Tineretului, pe Negru Vodă, zona Casa Cărții, Parcul Mihai Viteazul, dar și pe strada Episcopiei, acolo unde giurgiuvenii sunt rugați sa fie cooperanți.

De asemenea, cetățenii sunt rugati să își îndeparteze țurțurii formați pe imobilele unde sunt proprietari.

Ultima modificare: 13.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul A ÎNCEPUT ÎNCĂRCAREA ȘI TRANSPORTUL ZĂPEZII ÎN AFARA ORAȘULUI