117 DOSARE COMPLETE PENTRU LOCUINȚE SOCIALE PÂNĂ LA ACEASTĂ DATĂ

117 este deocamdată numărul dosarelor de locuință socială care au documentația completă, conform verificărilor efectuate până în acest moment de comisia socială de evaluare a dosarelor.

Municipalitatea deținea în arhivă 2123 de cereri pentru locuință socială, depuse începând cu anul 1999, și tuturor celor 2123 de solicitanți le-au fost trimise adrese pentru actualizarea dosarelor. Situația multora însă s-a schimbat între timp, nemaiîndeplinind criteriile pentru acordarea unei locuințe sociale (de exemplu, și-au dobândit între timp o proprietate), astfel că 1227 de cereri au fost respinse. Comisia de analiză a solicitărilor de locuințe sociale va analiza în perioada următoare și restul de 779 dosare.

Lista documentelor necesare solicitării unei locuințe sociale

Criterii de ierarhizare – locuințe sociale

Ultima modificare: 18.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PLANUL DE DESZĂPEZIRE PENTRU URMĂTOARELE DOUĂ ZILE, STABILIT ÎN ȘEDINȚĂ DE LUCRU