Weekend-ul acesta Sala Polivalentă Chaucey Hardy din Giurgiu va găzdui Campionatul National de tenis de masă Divizia A si B, Ediția 2016-2017 retur, unde vor juca și fetele de la CSM Dunărea Giurgiu (Mirea Bianca, Vișan Alexandra, Sima Andreea, Pavel Alexandra, Bănaru Marina, Miroiu Verginica).
Echipa giurgiuveană se află pe locul trei în clasamentul Diviziei A, după turul campionatului, dintr-un număr de 8 echipe, având șanse de a se califica în play-off-ull pentru accederea în Superliga Naționala de tenis de masă.
Returul Campionatului National din acest sfârșit de săptămână se va desfășura după următorul program:
Vineri și sâmbătă: 9.00 și 16.00
Duminică: 9.00
Ultima modificare: 19.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu