Primarul Nicolae Barbu a vorbit în conferința de presă susținută miercuri, 1 februarie, despre construcția celor 22 de locuințe pentru specialiștii din sănătate.
”Cel târziu până în Paște va fi dat ordinul de începere a lucrărilor de construcție pentru cele 22 de locuințe pentru medici, iar cel târziu până la finele anului acestea să fie finalizate”, a declarat primarul Nicolae Barbu.
În același context, edilul șef a adus în discuție și construcția celor 99 de ANL-uri care vor fi construite la Steaua Dunării (44) și în cartierul Obor (55):
”Până în vara acestui an va fi finalizată procedura de licitație pentru construcția celor 99 de locuințe ANL, având ca termen estimativ de finalizare a construcțiilor anul 2018”.
De asemenea, se află în lucru dosarul pentru lucrările de construcție a celor 22 de apartamente pentru specialiștii din administrație publică și pentru alte 55 de locuințe sociale în cartierul Obor. Până în prezent, de la preluarea mandatului, Nicolae Barbu a declarat că au fost distribuite aproximativ 175 de apartamente ANL, giurgiuvenilor care au întrunit punctajul.
Ultima modificare: 01.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu