UTILAJELE DE DESZĂPEZIRE ACȚIONEAZĂ PE URGENȚELE I ȘI II

În municipiul Giurgiu s-a acționat noaptea trecută pentru deszăpezire pe străzile din Urgența I, pentru asigurarea bunei circulații pe străzile principale și intrările în oraș. Au fost folosite pluguri și sărărițe pentru îndepărtarea zăpezii și împrăștierea materialului antiderapant (cca 20 de tone).

Astăzi de dimineată, echipele de muncitori de la IPSV au intervenit la curățarea de zăpadă a stațiilor de autobuz, trecerilor de pietoni, sensurilor giratorii și trotuarelor de pe strazile Mihai Viteazu, București, Sloboziei, Tineretului, 1 Decembrie 1918, B-dul 1907, străzi pietonale. Se va actiona în continuare pe urgența I și urgența a II-a cu utilaje cu lamă frontală și sărărițe cu sare și nisip.

Ultima modificare: 09.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul GIURGIU SE AFLĂ DIN NOU SUB COD GALBEN DE NINSORI