9 MARTIE, ÎNTÂLNIRE ANAP – AMR SUD MUNTENIA

Mâine, 9 martie, Primăria Municipiului Giurgiu va găzdui întâlnirea pe tema achizițiilor publice organizată de Asociația Municipiilor din România la nivelul regiunii Sud Muntenia, cu reprezentanți ai Agenției Naționale pentru Achiziții Publice, primari și responsabili cu achizițiile publice din toate primăriile de municipiu din zona Sud Muntenia.

Scopul acestei întâlniri este de a identifica soluţii comune la problemele întâmpinate în aplicarea Legii nr. 98/2016 privind achiziţiile publice și a Legii nr. 100/2016 privind concesiunile de lucrări şi concesiunile de servicii, dar și a legislației secundare și terțiare.

Responsabilii cu achizițiile publice de la nivelul primăriilor vor avea astfel posibilitatea de a adresa întrebări legate de problemele pe care le-au întâmpinat direct președintelui Agenției Naționale pentru Achiziții Publice, dl. Bogdan Pușcaș.

Evenimentul de consultare se va desfășura în sala de ședinte a Consiliului Local, începând cu ora 10.00.

Ultima modificare: 08.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ECHIPAMENTE ȘI MOBILIER DIDACTIC ȘI DE LABORATOR PENTRU TREI UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN MUNICIPIU