LUCRĂRI EFECTUATE DE SC ADPP GIURGIU SA

Angajații societății ADPP au continuat lucrările de înlocuire a bordurilor lipsă și de montare a celor dislocate în urma intervenției utilajelor de deszăpezire din această iarnă. Zonele unde au acționat săptămâna aceasta sunt șos. Sloboziei, bd. 1907, bd. Mihai Viteazul și bd. CFR. Tot săptămâna aceasta au lucrat la reabilitarea unei porțiuni de trotuar pe str. Negru Vodă, realizare trotuar și montare bordură la locul de joacă de pe str. 1 Decembrie 1918, montare poartă și pavaj la Creșa nr. 4 din cartierul Tineretului și reabilitare carosabil în curtea interioară a ADPP.

Pentru perioada următoare sunt programate următoarele activități:

– Lucrări de reabilitare a drumurilor de pământ din zonele: Ramadan, Alexandriei, Bălănoaiei, Ghizdarului, Cărămidari, 1 Decembrie 1918 – Vamă

– Lucrări de plombare pe străzile cu asfalt sau beton, având prioritate străzile cu degradările cele mai accentuate

Ultima modificare: 10.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ÎNTÂLNIRE LA GIURGIU, PE TEMA ACHIZIȚIILOR PUBLICE, ORGANIZATĂ DE AMR SUD-MUNTENIA ȘI ANAP