TARIFELE PRACTICATE DE GSP PENTRU DEZINSECȚIE, DEZINFECȚIE ȘI DERATIZARE AU FOST APROBATE

La o săptămână de la delegarea gestiunii serviciului public de dezinsecție, dezinfecție și deratizare în municipiu către Giurgiu Servicii Publice (GSP), societate ce are ca acționar majoritar Municipiul Giurgiu, consilierii locali au fost convocați astăzi, 13 aprilie, în ședință extraordinară, pentru aprobarea tarifelor practicate de GSP pentru activitățile de dezinsecție, dezinfecție și deratizare.
„Instabilitatea vremii în perioada aceasta poate să atragă dezvoltarea căpușelor, a țânțarilor și trebuie să fim pregătiți și cu buget, și cu tarife aprobate, și cu demararea procedurii de autorizare și de licențiere, ca să nu mai existe niciun impediment privind exercitarea acestui serviciu. Avem exemplul anului trecut când, tot așa, a fost o perioadă cu inundații în primăvară și temperaturi ridicate în luna aprilie, peste media multianuală, care au dus la dezvoltarea larvelor de țânțari creându-se astfel o stare de disconfort în municipiul Giurgiu. Vreau să fiți pregătiți, ca până la sfârșitul lunii să aveți funcțional acest serviciu și să puteți să vă exercitați în deplină siguranță și legalitate serviciul de dezinsecție, dezinfecție și deratizare pe domeniul public și privat al municipiului Giurgiu”, a explicat primarul Nicolae Barbu în ședința extraordinară din 6 aprilie referitor la urgența introducerii în ședință extraordinară a acestui proiect.
Proiectul de hotărâre a fost aprobat de consilierii prezenți cu unanimitate de voturi.

Ultima modificare: 13.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SPRIJIN PENTRU PROIECTE DE CONȘTIENTIZARE PRIVIND GESTIONAREA DEȘEURILOR