S-A TERMINAT PERIOADA DE CONTESTAȚII LA LISTA DE PRIORITĂȚI PENTRU LOCUINȚELE SOCIALE

S-a încheiat perioada de contestații la lista de priorități pentru cele 90 de locuințe sociale din cartierele Istru și Tineretului. Până în acest moment au ajuns la Direcția Patrimoniu din cadrul Primăriei un număr de șase contestații. Săptămâna viitoare comisia se va întruni pentru analizarea contestațiilor depuse, după care lista finală de priorități pentru repartizarea locuințelor va fi supusă spre aprobare Consiliului local în ședință extraordinară.

În ceea ce privește data repartizării celor 90 de locuinte sociale, aceasta nu poate fi încă precizată, întrucât lucrările în cele două șantiere nu au fost finalizate, iar municipalitatea intră în posesia locuințelor și le poate repartiza doar după ce se face recepția lucrărilor.

Ultima modificare: 03.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ATELIERE DE LUCRU PE TEMA RECICLĂRII PRIN PROGRAMUL ERSAMUS