PRIMĂRIA GIURGIU PRIN GIURGIU SERVICII LOCALE CONTINUĂ ÎNFRUMUSEȚAREA ORAȘULUI

Primăria municipiului Giurgiu prin angajații Giurgiu Servicii Locale a continuat înfrumusețarea parcurilor și a străzilor din municipiu prin repararea și montarea de cișmele. Până acum au fost montate 4 cișmele noi în diferite zone ale orașului acolo unde erau necesare, respectiv în Piața Centrală, Parcul Alei și pe strada Mircea cel Bătrân.

De asemenea, pentru că se apropie sezonul estival, lucrătorii Giurgiu Servicii Locale au lucrat intens și la fântâna arteziană din parcul Mihai Viteazu, efectuând lucrări de curățare, vopsire, spălare și igienizare a bazinului unde se strânge apa, iar în cel mai scurt timp urmează să fie alimentată cu apă pentru punerea în funcțiune a acesteia.

În următoarea perioadă, în alte zone ale orașului, intens circulate, vor fi montate alte șapte cișmele, cele vechi fiind curățate și recondiționate.

Ultima modificare: 12.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECTE IMPORTANTE PENTRU MUNICIPIU, ÎN ȘEDINȚA EXTRAORDINARĂ DE MÂINE