Giurgiuvenii care vor să își petreacă minivacanța de 1 Iunie și Rusalii la Giurgiu pot opta pentru o plimbare relaxantă și ieftină cu barca sau cu hidrobicicleta pe canalul Cama.
Centrul de agrement de pe canalul Cama este deschis publicului de luni până duminică (Luni: 12.00 – 21.00; Marți – duminică: 10.00 – 21.00), iar ambarcațiunile aflate în dotare pot fi închiriate la prețuri foarte mici: 5 lei/oră hidrobicicleta de patru sau două locuri, respectiv 7 lei/oră barca de patru locuri. Centrul dispune în prezent de 15 hidrobiciclete (12 cu patru locuri și trei cu două locuri), trei bărci din fibră de sticlă de patru locuri și trei bărci din lemn de patru locuri.
Celor care se aventurează pe apă cu barca sau hidrobicicleta li se asigură veste de salvare. De asemenea, doi salvamari și un paramedic sunt pregatiti să intervină oricând.
Ultima modificare: 31.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu