LUCRĂRI DE MODERNIZARE ȘI REABILITARE LA MAUSOLEUL EROILOR DIN GIURGIU

La Mausoleul Eroilor din incinta Bisericii Eroilor de pe Șoseaua București se lucrează deja de peste trei săptămâni, după ce a fost dat ordinul de începere a lucrării în luna mai. Principala problema la acest obiectiv o reprezenta infiltrarea apei și degradarea monumentului, motiv pentru care acest proiect a fost inclus pe lista de investiții a municipalității, finanțată din bugetul propriu.

Proiectul finanțat de municipalitate presupune printre altele, lucrări de reparații și hidroizolații verticale și orizontale pentru împiedicarea infiltrării apei și degradării patrimoniului, reparatii învelitori corp suprateran, sistematizare verticală pentru colectarea apelor pluviale, curățare igrasie și chituiri, reparații pardoseli interioare și exterioare, tâmplării, sistem de ventilație și iluminat, refacere zugrăveli, amenajare spații plantate.

Lucrarea va fi gata în curând, termenul stabilit fiind de 60 de zile de la ordinul de începere.

Ultima modificare: 19.06.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul COMUNICAT DE PRESĂ