MÂINE ÎNCEPE DEZINSECȚIA TERESTRĂ, ANUNȚĂ GSP

De mâine începe dezinsecția la sol pentru combaterea insectelor (țânțari, căpușe). Inițial, acțiunea de dezinsecție a fost programată pentru jumătatea lunii mai, însă schimbările meteorologice din ultima perioadă au făcut imposibilă demararea acestei activități.

Dacă vremea va fi favorabilă, dezinsecția se va realiza în perioada 23 iunie – 9 iulie, conform următorului program:

23-27 iunie – ZONA TINERET (Tineret Sud, Tofan, Pasarela CF, bloc 60 Navrom, Grădinița nr. 9, Piața Tineretului, Tineret Nord)
28-30 iunie – ZONA OINAC (Str. 1 Decembrie 1918, Școala Gimnazială nr. 6, Liceul Economic, blocuri Oinac, Parc Tineretului)
1-3 iulie – ZONA BUCUREȘTI (Pasarela-Bd. București, Piața Decebal, Negru Vodă, Școala Gimnazială nr. 8, Parc Mihai Viteazu, Parc Clopotari, str. Clopotari, zona LIDL, bd. Mihai Viteazu, Primărie)
4-5 iulie – ZONA CENTRALĂ (Parc Alei, str. Mareșal Foch, Parc Expoflora, Parc Telefoane, Romarta, CEC, Finanțe, Consiliul Județean, Petre Ghelmez, zona Foișor, Școala Gimnazială nr. 4, bd. CFR, Grădinița Prichindeii)
6-7 iulie – ZONA POLICLINICĂ (Policlinica, Parcul Elevilor, loc de joacă Ramadan, șos. Sloboziei, str. Prunaru, Școala Gimnazială nr. 2, Liceul Cartojan, Liceul Tudor Vianu, Liceul Nicolae Bălănescu, Grădinița Dumbrava Minunată)
8 iulie – ZONA ISTRU (Liceul de Chimie, bd. Istru)
9 iulie – ZONA ANL-URI (Steaua Dunării, Obor, Port, Cimitirul Smârda, alte zone omise) + ZONA BAZINELOR/BĂLȚILOR

Intervalele orare în care se va efectua dezinsecția sunt 6.00 – 10.00 și 18.00 – 22.00.

Lucrările de dezinsecție vor fi supravegheate de salariați desemnați de SC Giurgiu Servicii Publice împreună cu reprezentanți ai Direcției Servicii Publice din cadrul Primăriei.

Ultima modificare: 22.06.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul APLICAȚIA SMART CITY GIURGIU A DEVENIT FUNCȚIONALĂ