PROGRAMUL DE MODERNIZARE A SISTEMULUI DE TERMOFICARE CONTINUA LA GIURGIU, CU SPRIJIN DE LA GUVERN

Prin ordin de ministru, Giurgiu va beneficia de 2.265.674 de lei, respectiv alocarea cofinanțării lucrărilor de investiții în vederea reabilitării sistemului centralizat de alimentare cu energie termică în cadrul “Programului de termoficare 2016-2020 caldură și confort”.

Banii au ca destinație lucrări la rețeaua de transport primar în zona 23 August și la centrala termică zona Giurgiu-Nord.

Ordinul ministrului Dezvoltarii Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, Sevil Shhaideh, a fost publicat în Monitorul Oficial și vizează 18 localități din țară.

Ultima modificare: 30.06.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MĂSURI DE PREVENIRE PENTRU PERIOADELE CANICULARE