FESTIVALUL CONCURS NAȚIONAL DE MUZICĂ POPULARĂ „IN MEMORIAM MARIN GHIOCEL”, AJUNS LA CEA DE-A V-A EDIȚIE

Giurgiu va găzdui în perioada 4-5 octombrie cea de-a V-a ediție a binecunoscutului Festival concurs național de muzică populară „In memoriam Marin Ghiocel”. Festivalul este organizat de Primăria Municipiului Giurgiu, prin Centrul Cultural “Ion Vinea”, și Consiliul Județean Giurgiu, prin C.J.C.P.C.T Giurgiu, și se va desfășura în sala Ateneului Nicolae Bălănescu începând cu ora 18:30.

Vor participa concurenți din Gorj, Argeș, Oltenia, Suceava, Vlașca, Muntenia, Dobrogea, Bucovina, Mehedinți, Moldova, Sibiu și Republica Moldova.

Între artiștii care vor cânta în recital se numără Ionuț Dolănescu, Steliana Sima, Gheorghe Turda, Ion Ghițulescu, Constantin Enceanu, Adrian Georgescu, Simona Alexandru, Constantin Măgureanu.

Festivalul va fi acompaniat de Orchestra de muzică populară “Doina Dunării”.

Ultima modificare: 02.10.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul AURORA MALL, UN PROIECT CARE VA FI GATA ÎN CEL MULT 2 ANI, LA GIURGIU