SPECTACOL CULTURAL LA ATENEUL NICOLAE BALANESCU, DE ZIUA NAȚIONALĂ A CULTURII

Luni, 15 ianuarie, este Ziua Culturii Naționale, iar giurgiuvenii de toate vârstele sunt invitați la un regal de poezie, romanțe, muzică folk și muzică de factură cultă în cadrul unui spectacol dedicat poetului național Mihai Eminescu.

Evenimentul va fi găzduit de Ateneul “Nicolae Bălănescu”, începând cu ora 18.30.

Spectacolul este organizat de municipalitate prin Centrul Cultural “Ion Vinea” și Consiliul Județean prin Centrul pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu și are ca invitați speciali pe George Ardelean (conferențiar doctor), Mugur Burcescu (profesor), Toma Vasile (actor), Andreea Ștefănescu (vioară), Ioana Ligia Maxim (pian), Mariana Simion (solist vocal), Marioara Danilov (pian), Tică Lumânare (cantautor).

Ultima modificare: 12.01.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LICITAȚII PENTRU LOCURILE DE PARCARE – 19.01.2018 LA CENTRUL CULTURAL „ION VINEA”