ACȚIUNE A POLIȚIEI LOCALE CU EFECTIVE SPORITE

În perioada 16-21.01.2018, Direcția Poliției Locale acționează cu un efectiv mărit de polițiști locali în vederea luării de măsuri împotriva persoanelor fizice și juridice care nu respectă legislația în vigoare cu privire la fumatul în spațiile închise sau în locuri interzise de lege.

De asemenea, prin planul de acțiune, polițiștii locali vor urmări și obligația deținătorilor de animale de companie, atunci când sunt în promenadă, de a deține asupra lor carnetul de sănătate al animalului, precum și obligația de a întreține curățenia pe domeniul public.

Cu această ocazie Poliția Locală asigură toți cetățenii urbei noastre că vor acționa cu un grad ridicat de profesionalism pentru siguranța și confortul cetățenilor Municipiului Giurgiu.

Ultima modificare: 17.01.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SEMINAR DE INFORMARE POR 2014-2020 DESTINAT POTENȚIALILOR BENEFICIARI DIN GIURGIU ȘI TELEORMAN