UTILAJELE GSP, PREGĂTITE SĂ INTERVINĂ PENTRU DESZĂPEZIRE

Giurgiu Servicii Publice, societatea care gestionează serviciul de deszăpezire al municipiului, este gata să intervină cu utilaje și oameni în cazul în care va continua să ningă iar stratul de zăpadă se va așterne.

În această fază, societatea are pregătite trei sărărițe și trei tractoare pentru împrăștierea materialului antiderapant, trei minifreze pentru îndepărtarea zăpezii de pe trotuare și, dacă se va impune, un buldoexcavator pentru încărcat sărărițele. La acestea se adaugă disponibilul uman al societății, care va împrăștia manual material antiderapant la trecerile de pietoni, în sensurile giratorii și în intersecții.

Ultima modificare: 22.01.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LICITAȚII PENTRU LOCURILE DE PARCARE – 26.01.2018 LA CENTRUL CULTURAL „ION VINEA”