Cununii festive in foișorul din Parcul Alei, 14 februarie

Trei cupluri de giurgiuveni și-au depus până în acest moment actele pentru a-și uni viețile de Ziua Îndrăgostiților – 14 februarie. Cei care doresc să se căsătorească în această zi specială dar nu și-au depus încă actele mai au la dispoziție câteva ore, termenul limită pentru depunerea actelor fiind astăzi, 2 februarie, ora 16.00.

Municipalitatea va crea pentru aceștia, ca și în ceilalți ani, un cadru festiv, idilic, la foișorul din Parcul Alei, unde vor fi cununați de către edilul șef Nicolae Barbu.

Reamintim celor interesați documentele necesare pentru încheierea căsătoriei:
– actele de identitate, în original și copie;
– certificatele de naștere, în original și copie;
– dovada desfacerii căsătoriei anterioare, pentru cei care au mai fost căsătoriți;
– certificate prenupțiale eliberate în baza analizelor medicale (acestea trebuie să aibă ca dată de eliberare 1 sau 2 februarie, pentru că sunt valabile doar 14 zile).

Ultima modificare: 02.02.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul CONTINUĂ TOALETAREA COPACILOR, PÂNĂ LA PRIMĂVARĂ, CÂND VOR INTRA ÎN PERIOADA DE VEGETAȚIE