LICITAȚII PE 9 MARTIE PENTRU GRĂDINITA CE SE VA CONSTRUI IN CARTIERUL NEGRU VODĂ

Un alt proiect important pentru municipiul Giurgiu ce a intrat în procedura de licitație publică este cel privind construirea unei grădinițe cu program prelungit în cartierul Negru Vodă, în zona 240 garsoniere ICMUG. Invitația de participare în vederea depunerii ofertelor a fost publicată în SEAP, iar licitația (deschiderea ofertelor) va avea loc pe 9 martie.

Necesitatea construirii unei grădinițe în cartier Negru Vodă este dată de numărul mare de copii din acest cartier cu o populație de cca. 13.000 de locuitori și de faptul că cea mai apropiată grădiniță se află la aproximativ 2 km distanță.

Grădinița va avea funcțiuni care să asigure condiții pentru odihna copiilor, spații pentru servirea hranei (ce se va procura în regim de catering), spații pentru spălarea lenjeriei (depozitare rufe murdare, spălătorie, călcătorie și uscătorie, depozitare rufe curate).

Valoarea estimativă a lucrărilor este de 4,2 milioane lei.

Ultima modificare: 07.02.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul STADIUL CELOR DOUĂ PROIECTE DE ASFALTARE A STRĂZILOR DE PIATRĂ ȘI PĂMÂNT