WEEKEND CULTURAL LA GIURGIU!

În acest sfărșit de săptămână, giurgiuvenii sunt invitați la o serie de evenimente culturale găzduite de trei instituții de cultură harnice, adesea într-o bună colaborare, în evenimente comune.

Astfel, sâmbătă, 19 mai, de la ora 11.00, Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu ne invită în Parcul Alei la “Călușul ca pe Vlașca” .
Tot pe 19 mai, sâmbătă, avem Noaptea Muzeelor (18.00-00.00) și echipa de la Muzeul Județean Teohari Antonescu a pregatit o ediție de top.
Duminică, 20 mai, sala mare a Ateneului Nicolae Bălănescu găzduiește spectacolul marca Ex toto corde – Hoțul de mărgăritare, începând cu ora 17.30, în cadrul Primăverii Culturale Giurgiuvene organizate de Centrul Cultural Local Ion Vinea.

Așadar, o serie de evenimente frumoase, de suflet, pentru suflet!

Ultima modificare: 18.05.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LUCRĂRI EFECTUATE DE GIURGIU SERVICII PUBLICE ÎN ULTIMA PERIOADĂ