GAZON SINTETIC PENTRU TERENUL DE FOTBAL “DUNĂREA”

Terenul de fotbal din incinta Bazei sportive “Dunărea” va putea fi reabilitat și amenajat cu gazon sintetic, grație unui proiect inițiat de Federația Română de Fotbal (FRF).

În ședința ordinară a Consiliului Local de astăzi, a fost aprobată asocierea între Municipiul Giurgiu și FRF în vederea îndeplinirii acestui obiectiv ce va presupune, din partea municipiului Giurgiu, punerea la dispoziție a terenului de joc, spațiu verde și cale de acces, pregătirea suprafeței, betonarea, împrejmuirea și paza acesteia, iar din partea FRF, achiziționarea gazonului sintetic de joc care să fie omologabil la nivel FIFA** și executarea, pe cheltuiala sa, a lucrărilor de montare a gazonului sintetic.

Așa cum prevede contractul de asociere, odată finalizate lucrările, FRF va avea dreptul de utilizare gratuită a bazei sportive pentru antrenamente, jocuri oficiale și amicale ale echipelor naționale, iar municipiul va deține dreptul de proprietate asupra bazei sportive și va avea dreptul de folosire gratuită pentru activități sportive proprii sau organizate la nivel județean.

Ultima modificare: 31.05.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul EXEMPLE DE BUNĂ PRACTICĂ ADMINISTRATIVĂ ÎN URMA VIZITEI DE LUCRU ORGANIZATĂ DE AMR ÎN CANADA ȘI SUA