A FOST SEMNAT CONTRACTUL DE LUCRĂRI PENTRU GRĂDINIȚA NR. 6 DIN CARTIERUL NEGRU VODĂ

Contractul de lucrări pentru construirea Grădiniței cu program prelungit nr. 6 în zona 240 garsoniere ICMUG din cartierul Negru Vodă a fost semnat și în scurt timp va fi emis ordinul de începere a lucrărilor.

Valoarea estimată a achiziției de lucrări a fost de circa 3,5 milioane de lei fără TVA, iar în urma licitației valoarea de atribuire a fost de aproximativ 2,7 milioane lei fără TVA. Durata de realizare a obiectivului de investiții este de 15 luni.

Noua grădiniță cu program prelungit va avea o capacitate de 140 de locuri și va fi dotată corespunzător și va avea spații specifice pentru a asigura odihna copiilor, servirea hranei, spălarea lenjeriei (depozitare rufe murdare, spălătorie, călcătorie și uscătorie, depozitare rufe curate).

Prin această investiție, municipalitatea vine în sprijinul cetățenilor, rezolvând, cel putin parțial, această problemă, respectiv lipsa locurilor suficiente în grădinițele de stat din oraș.

Ultima modificare: 07.06.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul SITUAȚIA CAPTURĂRII CÂINILOR FĂRĂ STĂPÂN ÎN LUNA MAI