Lucrările de modernizare a străzilor cuprinse între Negru Vodă și Cărămidarii Vechi se apropie de final. Până acum au fost turnate ambele straturi de asfalt în proporție de circa 80% din suprafața de străzi vizată de proiect. De asemenea, au fost montate borduri noi și au fost refăcute toate căile de acces în scările de bloc din tot cartierul respectiv.
În prezent, pe străzile Clopotari și Viespilor se lucrează la ridicarea la cotă a capacelor de canalizare în vederea pregătirii pentru turnarea celui de-al doilea strat de asfalt.
După terminarea acestor operațiuni, constructorul va trece la montarea pavelelor pentru construirea trotuarelor, estimând că întreaga lucrare va fi finalizată în maxim două luni, inclusiv montarea indicatoarelor rutiere, trasarea marcajelor rutiere și montarea coșurilor de gunoi.
Ultima modificare: 08.06.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu