CONCURS DE PIESE DE TEATRU ÎNTR-UN ACT PE TEME ANTICORUPȚIE – “CURAT MURDAR, COANE FĂNICĂ”

Consiliul Județean Giurgiu în parteneriat cu Direcția Generală Anticorupție – Serviciul Județean Anticorupție Giurgiu, Teatrul Tudor Vianu, cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Giurgiu, organizează concursul de piese de teatru într-un act pe teme anticorupție “Curat murdar, coane Fănică”.

Concursul este adresat tinerilor cu vârsta între 15 și 18 ani împliniți în cursul anului 2018 și se va desfășura după următorul calendar:

– 16 iulie 2018: ultima zi de trimitere prin poștă/primire a pieselor la Secretariatul teatrului (cel târziu ora 16,00);

– 17 iulie – 14 septembrie 2018: jurizarea pieselor;

– 1 octombrie 2018: anunțarea rezultatelor.

– 26 noiembrie 2018: premiera spectacolului cu piesa câștigătoare a concursului.

Piesa desemnată câștigătoare a concursului va fi montată la Teatrul Tudor Vianu cu elevii Școlii de teatru și va fi prezentată în premieră absolută în data de 26 noiembrie 2018.

Ultima modificare: 18.06.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MIHAI EMINESCU, OMAGIAT LA GIURGIU LA ÎMPLINIREA A 129 DE ANI DE LA TRECEREA ÎN NEFIINȚĂ