DE MÂINE SE DESCHIDE PISCINA DIN PĂDUREA BĂLĂNOAIA

De mâine, piscina administrată de municipalitate prin Giurgiu Servicii Locale își deschide porțile pentru un nou sezon estival, astfel că giurgiuvenii de toate vârstele sunt invitați la complexul din Pădurea Bălănoaia pentru a se relaxa și a se răcori într-un mediu plăcut.

Ca și în anii precedenți, piscina oferă condiții igienico-sanitare optime, zilnic fiind luate probe pentru verificarea calității apei și tot zilnic locul fiind igienizat. De asemenea, săptămânal, în ziua de luni, se efectuează curățenia generală a întregii locații.

Prețul de intrare a rămas neschimbat față de anul trecut. Adulții vor plăti 10 lei/persoană cu șezlong inclus în limita disponibilă, iar copiii au gratuitate dacă nu se cere șezlong, în caz contrar plătind o taxă de 7 lei/copil.

Programul de funcționare este următorul:

Marți-joi: 9.00 – 18.00

Vineri – Duminică: 9.00 – 21.00