SISTEMATIZAREA VERTICALĂ A ZONEI DIN SPATELE AUTOGĂRII A AJUNS LA FINAL

Lucrările la proiectul de sistematizare verticală a zonei din spatele Autogării au fost finalizate. Municipalitatea a fost înștiințată în acest sens de către constructor, urmând ca o comisie din partea Primăriei să efectueze verificări privind stadiul fizic al lucrărilor, acestea trebuind să fie în conformitate cu proiectul tehnic aprobat.

După aceste verificări se va întruni comisia de recepție pentru întocmirea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor. Amenajarea peisagistică a zonei va fi completată în toamnă, când vor fi plantați arbori și arbuști ornamentali.

Proiectul de investiții demarat anul trecut în luna noiembrie a cuprins reabilitarea carosabilului și a trotuarelor, modernizarea sistemului de iluminat public, amplasarea de mobilier urban, amenajarea spațiilor verzi, realizarea de parcări, aducerea la cotă a gurilor de scurgere și a căminelor de vizitare etc.

Valoarea investițiilor a fost de 1,4 mil. lei, fiind suportată din bugetul local al municipiului.

Ultima modificare: 09.07.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECTUL DE INFRASTRUCTURĂ DIN ȘOȘ. ALEXANDRIEI AR PUTEA FI FINANȚAT DIN BANI EUROPENI