Operatorul serviciului de transport public local va suplimenta mâine, 15 august, traseul nr. 1 (4 Petre – Port) cu încă două autobuze, pentru ca tot mai mulți giurgiuveni să poată participa la sărbătoarea dedicată Sfintei Maria Mare – Ocrotitoarea marinarilor și Zilei Marinei Române, ce va avea loc în Port.
Astfel, mâine, între orele 8.30 – 12.00, autobuzele Traseului 1 vor circula din sfert în sfert de oră, tur-retur, pe ruta: 4 Pietre –Tineretului – București – Piața Centrală – Liceul “Tudor Vianu” – Port.
Elevii, pensionarii și toți cei care beneficiază de gratuitate/reducere la transportul public local își vor putea folosi cardurile de călătorie, pentru restul cetățenilor prețul unui bilet fiind de 2 lei.
Ultima modificare: 14.08.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu