Vineri, 14 septembrie, va avea loc la Ruse conferința de lansare a proiectului transfrontalier “Reconstruirea și punerea în valoare a siturilor culturale reprezentative din Euroregiunea Ruse – Giurgiu”, ce include și obiectivul de investiții “Valorificarea Cetatii Giurgiu si includerea acesteia intr-un circuit turistic”. Proiectul a fost depus de primăriile Giurgiu și Ruse în cadrul Programului INTERREG V-A România-Bulgaria, Primăria Ruse fiind lider de proiect.
Detalii privind bugetul proiectului, principalele activități, durata de implementare etc. se regăsesc în următorul link:
/portal/giurgiu/primarie/stiri.nsf/0/7E9547E702AD918DC2258306004388B3/$FILE/Comunicat de Presa Cetatea Giurgiu.pdf
Ultima modificare: 12.09.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu