GIURGIU, ÎMPODOBIT ÎN URMĂTOARELE TREI SĂPTĂMÂNI PENTRU SĂRBĂTORILE DE IARNĂ

A început acțiunea de împodobire a orașului cu ornamente specifice sărbătorilor de iarnă. Echipele Giurgiu Servicii Publice (GSP) se află acum pe arterele principale București și Mihai Viteazul și vor continua în fiecare zi, cu restul străzilor. Conducerea GSP speră ca în maxim trei săptămâni activitatea de decorare a orașului să fie finalizată.

Se va folosi același sistem de decorațiuni ca anii trecuți (circa 600 de ornamente luminoase), cu excepția Parcului Alei, polul activităților de iarnă de anul acesta, unde va fi montat un brad nou, iar aleea principală de acces dinspre str. Mircea cel Bătrân va fi împodobită cu ghirlande luminoase în forma unui tunel. Tot aici, în baza unui parteneriat încheiat de Primărie cu unitățile de învățământ din municipiu, copacii vor fi împodobiți de elevi nu doar în spiritul sărbătorilor de iarnă, ci și al Centenarului Marii Uniri.

Anul acesta aprinderea luminilor de iarnă va avea loc pe 1 Decembrie.

Ultima modificare: 26.10.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECTE IMPORTANTE APROBATE ÎN ȘEDINȚA EXTRAORDINARĂ DE ASTĂZI, 25 OCTOMBRIE