ATENȚIE LA ȚURȚURI!

Atenție la țurțurii de gheață formați la acoperișuri! Aceștia pot răni, în cădere, persoanele care trec prin zonă sau pot avaria autovehiculele parcate.

Municipalitatea le reamintește pe această cale agenților economici, proprietarilor de imobile și asociaţiilor de propietari că au responsabilitatea legală de a îndepărta țurțurii formați la streșinile și jgheaburile imobilelor pe care le dețin sau administrează.

Totodată, în caz de pericol iminent de cădere a ţurţurilor de pe clădiri înalte, au obligaţia să ia măsuri de avertizare şi de marcare a perimetrului expus riscurilor, iar când îndepărtează țurțurii, trebuie să se asigure că nu există niciun trecător care ar putea fi rănit de căderea acestora.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:10 de către

Anteriorul TOT MAI MULȚI GIURGIUVENI PLĂTESC PRIN GHIȘEUL.RO!