BILANȚUL POLIȚIEI LOCALE PE ANUL 2018, PREZENTAT ASTĂZI LA ATENEUL NICOLAE BĂLĂNESCU

Primarul municipiului, Nicolae Barbu, însoțit de membrii Executivului, a fost prezent astăzi la bilantul activității Direcției Poliției Locale pe anul 2018, alături de deputatul Alexandru Andrei, Secretar al Comisiei pentru Apărare, Ordine Publică şi Siguranţă Naţională din cadrul Camerei Deputaţilor și de reprezentanții institutiilor MAI de pe teritoriul judetului Giurgiu.

Conform statisticii prezentate, activitatea acestei institutii a cunoscut îmbunătățiri și creșteri calitative, primarul Nicolae Barbu mulțumindu-le agentilor de la locală pentru faptul că s-au adaptat la problemele municipalității și au înțeles că trebuie să se raporteze la cetățean și la respectarea legii.

Edilul șef i-a asigurat de suportul financiar al administratiei locale și în acest an și a conchis prin a spune că “cerințele și așteptările cetățenilor sunt și așteptările mele”.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:15 de către

Anteriorul ANUNȚ