STADIUL LUCRARILOR DE CANALIZARE PLUVIALĂ ÎN ZONELE 1 ȘI 2 ALE MUNICIPIULUI

Au fost demarate lucrările de introducere a rețelei de canalizare pluvială pe străzile din Zona 2 a municipiului. Firma contractată a efectuat operațiile pregătitoare lucrărilor (analizarea planurilor de execuție, identificarea traseului prevăzut în planurile de execuție, trasarea rețelelor pe teren prin pichetarea axei conductei, căminelor etc.) și în cel mult două zile va trece la executarea săpăturilor, după ce va intra în posesia căminelor de vizitare.

În ceea ce privește Zona 1 a municipiului, din luna octombrie a anului trecut, când au fost demarate lucrările, și până în prezent au fost executate 1,2 km rețele de canalizare, 29 cămine de vizitare și 16 guri de scurgere, după cum urmează:

– Drumul Stăneștiului – 500 m canalizare și 11 cămine

– Str. Prunaru – 135 m de canalizare și 4 cămine

– Drumul Plopilor – 570 m canalizare, 14 cămine și 16 guri de scurgere.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:15 de către

Anteriorul ȘEDINȚĂ DE ÎNDATĂ ASTĂZI, 13 FEBRUARIE, PENTRU ASIGURAREA CONTINUITĂȚII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRITATE