TRADIȚIA CUNUNIILOR PRILEJUITE DE ZIUA ÎNDRĂGOSTIȚILOR, RESPECTATĂ ȘI ÎN ACEST AN

Luchian Bogdan și Asan Mihaela este cel de-al 15-lea cuplu, din 2014 și până în prezent care a hotărât să-și unească destinele chiar în data de 14 februarie, Ziua Îndrăgostiților. Temperaturile scăzute nu i-au împiedicat pe tinerii giurgiuveni să vină în fața edilului Nicolae Barbu, a rudelor și prietenilor să spună un ”DA” hotărât. Evenimentul s-a desfășurat ca de obicei, în Foișorul din Parcul Alei care a fost special amenajat pentru această zi.

”Vreau să vă urez din partea mea și a administrației locale, casă de piatră, copii frumoși și sănătoși, iar Dumnezeu să fie tot timpul la voi în casă” – primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu.

La finalul ceremoniei, după ce le-a fost înmânat certificatul de căsătorie, primarul Nicolae Barbu le-a oferit celor doi proaspăt căsătoriți un tort și un buchet de flori.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:15 de către

Anteriorul ȘEDINȚĂ DE ÎNDATĂ ASTĂZI, 13 FEBRUARIE, PENTRU ASIGURAREA CONTINUITĂȚII SERVICIULUI PUBLIC DE SALUBRITATE