GSL SI GSP CONTINUA ACTIVITATILE DE SALUBRIZARE SI INFRUMUSETARE A ORASULUI

Concomitent cu activitățile de înfrumusețare a orașului pe care le desfășoară Giurgiu Servicii Locale, în această perioadă, având în vedere temperaturile favorabile, Giurgiu Servicii Publice continuă activitățile de salubrizare și de mentenanță a sistemului de iluminat din municipiu.
În aceste zile, atenția este îndreptată către zonele unde se asfaltează, respectiv în zona Alexandriei, pentru redirecționarea traseelor de iluminat.
De asemenea, Giurgiu Servicii Publice desfășoară activitățile zilnice de salubrizare a orașului, în special acolo unde există platforme neconforme pentru depozitarea deșeurilor, de curățare a rigolelor unde s-au strâns nisip și pământ, rezultate în urma deszăpezirii.
Pentru sesizări și semnalare defecțiuni aveți la dispoziție următoarele contacte:
Giurgiu Servicii Publice – 0246/ 214 674
Iluminat stradal și defecțiuni semafoare – 0730 677 653
Salubrizare și D.D.D. – 0799 647 350,
Sau la adresa de e-mail: smartcity@primariagiurgiu.ro

Ultima modificare: 18.08.2022 – 16:18 de către

Anteriorul EVALUAREA PROIECTELOR DEPUSE SI IMPLEMENTATE IN CONFERINTA DE PRESA