ACTIVITĂȚILE DESFĂȘURATE DE GIURGIU SERVICII PUBLICE DE LA ÎNCEPUTUL LUNII APRILIE

Având în vedere campaniile Luna curățeniei și Ziua Orașului care se desfășoară pe raza Municipiului Giurgiu, de la începutul lunii și până în prezent, Giurgiu Servicii Publice,a efectuat următoarele activități de salubrizare și întreținere:

Serviciul Salubrizare a efectuat activități de salubrizare a punctelor neconforme prin activități specifice, după cum urmează:
1. Zona Cărămidarii Noi (igienizarea zonei prin colectarea selectivă și transportul deșeurilor municipale)
2. Zona Drumul Serei și Pictor Andreescu (igienizarea zonei prin colectarea selectivăși transportul deșeurilor municipale)
3. Zona Centura orașului P1 – P2 (igienizarea zonei prin colectarea selectivăși transportul deșeurilor municipale)

Din activitățile mai sus enumerate au rezultat 244 mc (190,4 to) deșeuri, din care:
– Deșeuri municipale selectate si transportate – 20mc (7 to).
– Deșeuri inerte– 84 mc (134,4 to).
– Deșeuri vegetale – 140 mc (49 to).

Totodată au rezultat următoarele deșeuri reciclabile:
– Plastic – 7,6 mc
– Sticlă – 1 mc
– Aluminiu – 0,3 mc
– Carton – 0,8 mc.

Lucrătorii Serviciului Iluminat Public, Semafoare din , înperioada 01 – 17.04.2019, au intervenit în parcurile de pe raza Municipiului Giurgiu: parcul Alei, parcul MihaiViteazul, parcul Elevilor, parcul Clopotari, Parcul Tipografie, Parcul Fabricii de Zahăr,remediind defecțiunile apărute la sistemul de iluminat public și înlocuind becurile arse.
De asemenea a fost reabilitat iluminatul stradal din strada Mircea cel Bătrân, înlocuind toate becurile economice existente cu o putere de 35W, cu altele noi cu tehnologie LED și cu o putere de 20W,

Ultima modificare: 19.04.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LUCRĂRI DE REPARAȚII ȘI ASFALTARE EFECTUATE DE ADPP ÎN PERIOADA 12-18 APRILIE