VINO ALĂTURI DE NESTLÉ ROMÂNIA ȘI PARTENERII SĂI ÎN ACȚIUNEA DE ECOLOGIZARE ÎN ZONA PICIORUL PODULUI PRIETENIEI DIN GIURGIU

Nestlé România alături de partenerii săi ManagerdeMediu.ro, Garda Națională de Mediu, Administraţia Naţională ,,Apele Române”, Primăria Municipiului Giurgiu și Asociația Prietenii de lângă tine vor sărbători Ziua Mondială a Oceanelor curățând zona din apropierea piciorului Podului Prieteniei din Giurgiu în data de 8 iunie. Sunt invitați la eveniment toți cei care vor să ajute la protejarea celei mai importante resurse a viitorului.

Acțiunea de ecologizare va avea loc pe 8 iunie, lângă piciorul Podului Prieteniei, începând cu ora 9:30. Detalii pot fi găsite pe pagina Nestlé România (facebook.com/Nestle.Ro) sau în evenimentul dedicat. Proiectul face parte din angajamentul pe termen lung al Nestlé de a proteja mediul înconjurător și de a preveni eliminarea deșeurilor în mări, oceane și căi navigabile. Acțiuni de ecologizare a malurilor Dunării și a plajelor de la Marea Neagră vor fi făcute și de către Nestlé Austria, Nestlé Serbia și Nestlé Bulgaria cu ocazia Zilei Mondiale a Oceanelor.

Ultima modificare: 07.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul FONDURI NERAMBURSABILE PENTRU CRESTEREA PERFORMANTEI ENERGETICE A INFRASTRUCTURII CLADIRILOR REZIDENTIALE DIN MUNICIPIUL GIURGIU