Nestlé România alături de partenerii săi ManagerdeMediu.ro, Garda Națională de Mediu, Administraţia Naţională ,,Apele Române”, Primăria Municipiului Giurgiu și Asociația Prietenii de lângă tine vor sărbători Ziua Mondială a Oceanelor curățând zona din apropierea piciorului Podului Prieteniei din Giurgiu în data de 8 iunie. Sunt invitați la eveniment toți cei care vor să ajute la protejarea celei mai importante resurse a viitorului.
Acțiunea de ecologizare va avea loc pe 8 iunie, lângă piciorul Podului Prieteniei, începând cu ora 9:30. Detalii pot fi găsite pe pagina Nestlé România (facebook.com/Nestle.Ro) sau în evenimentul dedicat. Proiectul face parte din angajamentul pe termen lung al Nestlé de a proteja mediul înconjurător și de a preveni eliminarea deșeurilor în mări, oceane și căi navigabile. Acțiuni de ecologizare a malurilor Dunării și a plajelor de la Marea Neagră vor fi făcute și de către Nestlé Austria, Nestlé Serbia și Nestlé Bulgaria cu ocazia Zilei Mondiale a Oceanelor.
Ultima modificare: 07.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu