DEZINSECȚIA TERESTRĂ CONTINUĂ

Potrivit conducerii Giurgiu Servicii Publice acțiunea de dezinsecție terestră continuă, astăzi 7 iunie 2019, aceasta desfășurându-se în zonele Anl-uri Port, Obor și Istru.

Pe tot parcursul perioadei de intervenție, GSP roagă posesorii de familii de albine și de animale sensibile să ia toate măsurile necesare pentru a evita orice tip de incident, în caz contrar, Primaria Municipiului Giurgiu și respectiv Giurgiu ServiciiPublice S.A., sunt absolvite de orice responsabilitate.

Pentru dezinsecție se vor folosi substanțe produse de grupul Bayer AG, omologate și avizate de Ministerul Sănătății Publice, respectiv : Solfac EW50șiSolfac Trio EC 200, urmând a fi aplicate prin pulverizare cu aparate portabile (atomizoare), cu respectarea prevederilor legale de protecție a mediului, a sănătății și securității populației.

Ultima modificare: 07.06.2019 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul FONDURI NERAMBURSABILE PENTRU CRESTEREA PERFORMANTEI ENERGETICE A INFRASTRUCTURII CLADIRILOR REZIDENTIALE DIN MUNICIPIUL GIURGIU