DEZINSECȚIA TERESTRĂ CONTINUĂ

Începând cu data de 26.07.2019, Primăria municipiului Giurgiu prin Giurgiu Servicii Publice a organizat mai multe activități de combatere a tânțarilor, muștelor, căpușelor, etc.
Pentru combaterea acestor vectori și dăunători au fost folosite substanțe produse omologate și avizate de Ministerul Sănătății Publice, respectiv:
SOLFAC TRIO EC 200, PESTOP PERM 25 CS și BIOPREN 50 LML(larvicid), acestea fiind aplicate prin pulverizare cu aparate portabile(atomizoare și termonebulizatoare-fogger).
Zonele în care a avut loc dezinsecția terestră sunt următoarele: Zona Tineretului, Zona Oinac, Zona B-dul București, Zona Centrală, Zona Policlinică, Zona Istru, Zona ANL(Steaua Dunării, Obor, Port), unitățile de învățământ, precum și zonele cu vegetație abundentă.
Dezinsecția terestră va continua și în perioada următoare, și va fi efectuată numai în cazul în care condițiile meteorologice permit acest lucru, altfel activitățile urmând a fi reprogramate.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:09 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul START LUCRĂRI DE EFICIENTIZARE ENERGETICĂ LA LICEUL TEORETIC ” TUDOR VIANU”