ZIUA MARINEI ROMÂNE, MARCATĂ ȘI LA GIURGIU

Primarul Nicolae Barbu și viceprimarul Ion Dragomir au fost prezenți, astăzi 15 august 2019, la manifestările organizate cu prilejul sărbătoririi Zilei Marinei Române desfășurate în Portul Giurgiu. Activitățile au debutat cu intonarea imnului de stat al României, acestea continuând ca de fiecare dată cu întâmpinarea Zeului Neptun, slujba religioasă și aruncarea în apă a coroanei de flori în formă de ancoră. Nu au lipsit momentele artistice și coregrafice susținute de Orchestra de Suflători ”Valahia”, formația de majorete Step Up, demonstrații de arte marțiale conduse de prof. Ion Chelu și Mitrea Ionuț, și binecunoscutele jocuri marinărești. Activitățile dedicate acestei zilei s-au încheiat cu defilarea ambarcațiunilor Ministerului Afacerilor Interne.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:09 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul DEZINSECȚIA TERESTRĂ CONTINUĂ