43 de milioane lei pentru municipiul Giurgiu prin Programul Național de Investiții “Anghel Saligny”

Ministrul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a semnat ordinul în vederea alocării fondurilor pentru investiții prin programul “Anghel Saligny”, municipiului Giurgiu fiindu-i alocată suma de 43 de milioane lei.
Concret, 33 de milioane lei vor fi investiți în reabilitarea mai multor bulevarde, străzi și alei carosabile din Zona I și Zona II ale municipiului, iar cu suma de 10 milioane lei vor fi reabilitate branșamente de apă și canalizare.
Programul “Anghel Saligny” a fost creat pentru a sprijini eforturile administrațiilor locale în ceea ce privește dezvoltarea infrastructurii de bază.
Sursa foto: Google

Ultima modificare: 08.08.2022 – 07:12 de către Administrator

Anteriorul Planificarea activităților de dezinsecție terestră și aeriană pentru săptămâna 06-12 august 2022