A început a doua zi de colecta pentru Ucraina în cadrul parteneriatului umanitar – Un mărțișor al solidarității pentru Ucraina dintre Crucea Roșie Giurgiu și Primăria Municipiului.

Giurgiuvenii sunt rugați așadar să aducă la centrul de la Galeriile de Artă din centrul orașului, zilnic între orele 09.00-15.00,

produse alimentare alimente neperisabile(conserve) și de primă-necesitate (supe, piureuri instant), apă îmbuteliată,

pături, lenjerie de pat, saci de dormit (noi), dezinfectante și produse de igienă.

Acțiunea se înscrie în campania umanitară lansată de Crucea Roșie Română- “Umanitatea nu are granițe” .

Mulltumim celor care deja au donat!

Ultima modificare: 02.03.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Un adolescent care a furat o mașină a produs daune majore la pista de atletism