Șase refugiați ucrainieni cazați pentru o noapte la Centrul de Primiri în Regim de Urgență Giurgiu

După ce au reușit să treacă granița prin Moldova, șase emigranți ucrainieni,

printre care o mamă cu un copil de 4 ani vor fi cazați în această noapte la Centrul de Primiri în Regim de Urgență Giurgiu Nord.

Refugiații au fost aduși de poliție, aceștia declarând ca nu au unde sa înnopteze până mâine, când vor lua trenul către Bulgaria, acolo unde îi așteaptă rudele sau prietenii.

Solidari cu Ucraina

Ultima modificare: 06.03.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria municipiului, Consiliul Județean și Instituția Prefectului Giurgiu conlucrează pentru ajutorarea refugiaților – 20 de copii orfani ucraineini vor fi cazați la Centrul de zi ”Luceafărul”