Concomitent cu activitățile de cosire a ierbii este efectuată și dezinsecția terestră

Pentru ca larvicidele și insecticidele sa aibă rezultatele scontate, în tot municipiul, etapizat, angajații din cadrul Giurgiu Servicii Locale, toaletează spațiile verzi aferente parcurilor și blocurilor.

Astfel, ieri și astăzi a fost cosită iarba în cartierul Foișor, în zona adiacentă Colegiului Național “Ion Maiorescu”, pe șoseaua București și șoseaua Prieteniei.

De asemenea, sunt continuate și lucrările de trasare a marcajelor transversale și longitudinale – astăzi pe strada Petre Ghelmez.

Ultima modificare: 12.05.2022 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Spectacol de teatru, maine seara, ora 19.00, Ateneul “Nicolae Bălănescu”, in cadrul Primăverii Culturale Giurgiuvene!