Vizita oficială la Tivat a primarului Adrian Anghelescu

Primarul municipiului Giurgiu, Adrian Anghelescu, se află în aceste zile la Tivat, orașul înfrățit din Muntenegru, la invitația primarului Zeliko Komnenovic. După semnarea acordului de înfrățire din aprilie 2024, de la Giurgiu, atunci când o delegație din Opština Tivat a fost prezentă la Giurgiu, cei doi primari au convenit să gândească, printre altele, proiecte comune din zona educatională, dedicate în special tinerilor. Primarul municipiului Giurgiu a vorbit chiar de proiecte și împreună cu Ruse, Bulgaria, dând exemplul crosului transfrontalier Free Spirit Run Giurgiu-Ruse care tocmai s-a încheiat și care aduce an de an prietenia, cooperarea și dezvoltarea de relații parteneriale la alt nivel.

Ultima modificare: 09.10.2024 – 13:42 de către Administrator

Anteriorul Free Spirit Run Giurgiu-Ruse 2024 (video)