UNITĂȚILE DE ÎNVĂȚĂMÂNT OFERĂ DOAR DEZVOLTARE, EDUCAȚIE ȘI CREDINȚĂ

Astăzi 23 octombrie 2024, gazda consilierilor primarului Adrian Anghelescu, a fost Seminarul Teologic Teoctist Patriarhul – Sfântul Ioan Valahul din municipiul Giurgiu.
Scopul întâlnirii a fost, ca de fiecare dată, conștientizarea elevilor cu privire la riscurile la care pot fi supuși ca urmare a consumului de droguri, precum și alte atitudini antisociale ce pot apărea în unitățile de învățământ.
Nu trebuie să uităm că educația și credința reprezintă pilonii de susținere ai comunității giurgiuvene, iar voi, copiii, tinerii, reprezentați viitorul nostru.
Regi sau pioni, să rămâneți de fiecare dată pe propria voastră tablă de șah, fără să vă lăsați influențați de gândiri negative și atitudini nocive.
TOTUL PENTRU EDUCAȚIE, TOTUL PENTRU VIITOR!

Ultima modificare: 23.10.2024 – 15:33 de către Administrator

Anteriorul Ordinea pe panourile de afișaj electoral a candidaților la alegerile pentru Președintele României